O společnosti BORCAD cz, Fryčovice

O společnosti


Společnost BORCAD cz byla založena v roce 1990 jako konstrukčně-vývojové studio současným spolumajitelem a jednatelem Ing. Ivanem Borutou. Dnes je BORCAD cz předním evropským výrobcem kolejové techniky. Společnost má 160 zaměstnanců a díky jedinečnému designu a originálním konstrukčním řešením patří k nejinovativnějším firmám v oboru.

V oblasti kolejové techniky nabízí BORCAD cz komplexní sortiment pro interiéry osobních vlaků. Regionální sedadla dodává mimo jiné do vlaků obsluhujících všechna významná moskevská letiště a podílí se na dodávkách pro dějiště zimních olympijských her 2014 v Soči. Sedadla z Borcadu jsou i ve vlacích Pendolino a nově byly vybaveny také vlaky Leo Express. BORCAD cz spolupracuje s takovými zákazníky, jako jsou Siemens, Stadler nebo Deutsche Bahn.

Silnou stránkou společnosti BORCAD cz je kvalitní vývojové a konstrukční zázemí. Všechny produkty se mohou pochlubit unikátním technickým řešením a vynikajícím designem. Prestižní designové ocenění Red Dot získala v roce 2011 gynekologická ordinace Gracie a o rok později pak luxusní sedadlo do vlaků Comfort.