Vlakové sedadlo COMFORT, originální design a komfort cestování ve vlaku - Kolejová technika

Vlakové sedadlo COMFORT


 1. Design

  Design

  Výjimečný design sedadla vytváří prestižní prostředí v interiéru a zároveň ideální prostor pro dlouhé cesty. Konstrukční řešení nabízí pasažérům výjimečný pocit z cestování, čehož důkazem je také prestižní německé ocenění Red Dot Design Award 2012.

 2. Komfort cestování

  Komfort cestování

  Originální řešení posuvu sedadla umožňuje nalézt optimální polohu sezení v každém okamžiku dlouhé cesty. Posuv sedadla ve spojení s pohodlným, širokým podhlavníkem nabízí cestujícím ideální možnost odpočinku, a to bez omezení pasažéra sedícího vzadu. Díky vysoké variabilitě příslušenství, širokému sedáku a ergonomickému řešení sedadla je cestování opravdu COMFORT.

 3. Elektricky ovládané sedadlo COMFORT - NOVINKA

  Elektricky ovládané sedadlo COMFORT - NOVINKA

  Projekt ROCKY MOUNTAINEER

  Kanadský operátor ROCKY MOUNTAINER (RM) provozuje turistické vlaky ve Skalistých horách na velkolepém západě Kanady. Prestižní GoldLeaf Service nabízí zážitek ve dvoupatrových vozech s jídelním oddílem v přízemí a panoramatickým patrem, kde jsou umístěna sedadla COMFORT společnosti Borcad.

  Elektricky ovládané sedadlo má nastavitelný zádový a podnožní díl, bederní opěrku a vyhřívaný sedák i opěrák sedadla. Sedadla jsou na otočném podstavci, který umožňuje manipulaci o 180 stupňů. Díky této funkci sedadlo nemá sklopné stolky umístěny na zadní straně sedadla, ale integrovány přímo do loketní opěrky. Díky tomu je možné využití sedadel COMFORT ve všech konfiguracích. Díky integrovanému řešení je možné všechna sedadla ustavit do základní polohy a polohy pro čištění interiéru stiskem jednoho tlačítka, což výrazně ulehčuje práci personálu.

 4. Příslušenství

  Příslušenství

  Součástí sedadla může být 10‘‘ monitor v zádovém krytu, který podtrhne vysokou úroveň cestování. Sedadlo nabízí rovněž možnost integrovaného stolku vhodného pro práci i na větších laptopech či na občerstvení. Odkládací prostor pro tiskoviny je zde v nabídce ve dvou provedeních a nechybí ani pohodlná, polohovatelná podnožní opěra. Boční kryt podhlavníku lze doplnit madlem a lampičkou na čtení. Samozřejmostí je také nabídka elektrické či USB zásuvky, která je dnes již nezbytnou součástí nejen v dálkové dopravě.

Železniční sedadlo COMFORT ve vlaku Leo Express